کمپین تلکام همراه اول

شرکت همراه اول در نمایشگاه تلکام 2018 در کنار معرفی تکنولوژی های خود، تصمیم داشت از روش ها و تکنولوژی های جدید هم برای تبلیغات خود استفاده کند و از این جهت از استندهای تبلیغاتی باکس بهره برد.

در این کمپین چهار سناریو طراحی و در سه استند مگاباکس اجرا شد. این تبلیغات در چارچوب تبلیغات تعاملی و با بهره گیری از دانش گیمیفیکیشن طراحی شده بودند که در زیر شرح داده می شوند:

در بازی پیانو همراه، دکمه هایی از روی صفحه می گذشتند که روی برخی از آنها ویژگی های سرویس همراه من نوشته شده بود و مخاطب با ضربه زدن های به موقع روی این دکمه ها، پخش شدن آوایی را میسر می کرد که یادآور سیستم آوای انتظار همراه اول بود و روی مزیت های آن مانور می داد.

بازی دیگر که با هدف تبلیغ و معرفی فروشگاه همراه اول (shop.mci.ir) طراحی شده بود، تیر و کمان مجازی ای در اختیار کاربران قرار می داد که با آن باید محصولات همراه اول را داخل سبد خرید خود بیاندازند.

بازی دیگر، بازی مودم پرنده نام داشت که مودم جیبی همراه من را به فضاپیما تشبیه کرده بود و افراد باید این فضاپیما را کنترل می کردند. در طی مسیر ده فضانورد قرار داشتند که فضاپیما باید با حرکت از روی آنها و نجات دادنشان امتیازش بیشتری کسب کنند و این ده فضانورد بر قابلیت اتصال همزمان ده کاربر به مودم تاکید داشتند. همچنین المان هایی مثل باتری و 4G برای کسب امتیاز بیشتر در صفحه وجود داشتند که به دیگر ویژگی های مودم همراه اول اشاره داشتند.

بازاریابی تجربی شیوه ای از بازاریابی نوین است که حس و تجربه استفاده از یک محصول یا خدمات را برای مخاطب شبیه سازی می کند تا با هر دو اهرم منطق و احساسات، مخاطب را تبدیل به مشتری کند. در سناریو های ذکر شده از دانش بازاریابی تجربی برای شبیه سازی فروشگاه، مودم های جیبی و خدمات آوای انتظار همراه اول استفاده شده بود که در نتیجه آن 3800 نفر پس از گذراندن صف های طولانی، با استند های مگاباکس بازی کردند و با خدمات همراه اول آشنا شدند و شعارها و پیام های مورد نظر در ذهنشان تکرار شد. همچنین از این تعداد، 2950 نفر جوایز مختلفی از امتیاز باشگاه فیروزه ای و هارد درایو اکسترنال و تلفن همراه برنده شدند.

نوزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی تلکام، صنایع مخابرات و اطلاع رسانی تهران 11 الی 14 مهرماه 1397 دایر بود و روزانه از ساعت 9 الی 17 پذیرای مخاطبان مختلفی با سطوح تخصص متفاوت بود.